عقرب|کژدم صفحه اول

عقرب-سیاه
این تصور کاملا اشتباه است . به جای پاسخ دادن به این سوال ، چگونگی این فرض اشتباه را می توان توضیح داد.
باید این را دانست که عقرب هیچ گاه خود کشی نمی کند ، نه هنگامی که در آتش محاصره شده بلکه در شرایط استرس زا دیگر.
این باور از یک افسانه شهری ( یا روستایی) می آید که تأکید می کند هنگامی که عقرب در خطر است ، به عنوان مثال در آتش محاصره شده است برای جلوگیری از درد و رنج خودش را نیش می زند که بر اساس مشاهدات واقعی بیان شده است اما با تفسیری اشتباه!
عقرب حیوانی خون سرد است این بدان معنی است که می تواند درجه حرارت بدن خودش را تنظیم کند که به درجه ی محیط زندگی اش بستگی دارد و به همین دلیل است که اگر با آتش محاصره شود بدن خود را گرم می کند که این باعث از دست رفتن سریع آب بدن و انقباض دُم عقرب می شود و با دیدن این حرکات ، به نظر می رسد که عقرب خودش را نیش می زند .
در واقع آن چه اتفاق می افتد باعث می شود تا مواد داخل بدن آن تبخیر شود و بدنش به شکل "آرک" در می آید و سر انجام می میرد.
باید این را در نظر داشت که اگر عقرب خودش را به اشتباه نیش بزند که خیلی بعید است ، عقرب به نیش خود مصون است و پوسته ی سختی که دارد از او محافظت می کند .
هم چنین حیوانات همیشه برای زنده ماندن تلاش می کنند و هیچ حیوانی خود کشی نمی کند و این یک باور کاملا غلط است.

آیا نیش عقرب کشنده است؟ ۱۳۹۸/۲/۱ ۳:۵۶:۲۸

آیا-عقرب-کشنده-است
عقرب ها از نیش خود برای شکار کردن یا دفاع کردن از خود استفاده می کنند.آن ها در شب شکار می کنند و تا زمانی که احساس خطر نکنند نیش نمی زنند . همه ی عقرب ها از نیش خود به عنوان یک مکانیسم دفاعی یا به دام انداختن طعمه استفاده می کنند .
اما قدرت سم آن ها متفاوت است و این بستگی به گونه عقرب دارد . چیزی که بین نیش عقرب ها مشترک است این است که زهر همه ی آن ها تخریب کننده ی اعصاب است.
آیا-عقرب-کشنده-است
نشانه های گزش :
بیش ترین نیش زدن توسط عقرب ها در ایالات متحده رخ می دهد و نشانه های جزئی مانند : درد،قرمزی و گرما در محل گزش دارد . با این حال زهر عقرب بسیار سمی است  و ممکن کسانی که حساسیت دارند یا کودک هستند را بکشد .
دیگر علایم می تواند شامل سوزن سوزن شدن پوست ، تورم ، تعریق ، استفراغ ، فشار خون بالا یا پایین ، گرفتگی عضلات ، حرکات غیر عتدی چشم باشد .

عقرب ها گاز می گیرند یا نیش می زنند ؟
عقرب ها گاز نمی گیرند بلکه فقط نیش می زنند. بسیاری از مردم از این واژه برای توصیف نیش زدن استفاده می کنند .

از بین 1500 عقرب فقط 25 تا از آن ها برای انسان کشنده هستند.

خطرناک ترین عقرب، عقرب آریزونا بارک (Arizona bark scorpion) است.
کشنده-ترین-عقرب

عقرب ها چگونه تولید مثل می کنند؟

جفت-گیری-و-تولید-مثل-عقرب-ها


جفت گیری:


هنگامی که عقرب ها میخواهند جفت گیری کنند، آن ها در ابتدا یک رقص اجرا می کنند و پنجه هایشان را در هم قفل می کنند . عقرب نر یک کیسه از اسپرم را بر روی زمین قرار می دهد و عقرب ماده را به سمت آن می برد و آن وارد بدن عقرب ماده می شود .
وقتی که جقت گیری تمام می شود هر عقرب راه جداگانه ای را در پیش می گیرد یا ممکن است عقرب نر توسط عقرب ماده کشته شود تا او را بخورد .


زایمان و تولد عقرب ها:


نوزادان-عقرب


برخلاف دیگر بندپایان عقرب ماده تخم نمی گذارد . او تخم های نطفه دار در داخل بدن خود نگه می دارد تا زمانی که عقرب ها به دنیا بیایند.
زمانی که عقرب ها به دنیا می آیند بر روی پشت مادر هستند و آن ها تا زمانی که اولین پوست اندازی خود را انجام دهند و اسکلت خارجی آن ها قوی شود و بتوانند به تنهایی زندگی کنند و زنده بمانند ، در کنار مادر هستند .

برای دانلود اینجا کلیک کنید

حجم: 5 مگابایت


مدت زمان : 2 دقیقه
حجم : 5 مگابایت
[↓دانلود کلیپ↓]

 

 

غذای عقرب چیست؟ ۱۳۹۸/۲/۱ ۳:۵۶:۲۸

عقرب ها از گونه های مختلفی از حشرات ، عنکبوت ها ، عقرب های دیگر و مارمولک تغذیه می کنند .
آن ها همچنین از پستانداران کوچک مثل موش تغذیه می کنند . عقرب ها باید آب برای نوشیدن داشته باشند اما آن ها بدون غذا می توانند تا چندین ماه زنده بمانند .
عقرب ها از چنگک خود برای گرقتن شکار و خوردن آن استفاده می کنند . آن ها با استفاده از نیش خود سمی را به سیستم عصبی قربانی تزریق می کنند ، در نتیجه طعمه فلج می شود و عقرب می تواند به راحتی طعمه خود را بخورد .
همچنین عقرب می تواند بدون استفاده از سم طعمه خود را بخورد .
بیشتر عقرب ها در جنوب آریزونا یافت می شوند هم چنین آن ها در در اوکلاهما و تگزاس نیز زندگی می کنند .

غذا-خوردن-عقرب

عقرب
عقرب ها را می توان در جاهای مختلفی مشاهده کرد ولی بیشتر عقرب ها بیابان ها و مناطق نیمه خشک را ترجیح می دهند.
بیشتر عقرب ها در زیر سنگ ، تخته پنهان می شوند . و برخی بر روی سطوح عمودی  مانند درختان و بوته ها و دیوار ها استراحت می کنند .
لانه :
عقرب هایی هستند که طول روز را در لانه می مانند . لانه عقرب می تواند یک متر یا بیشتر عمق داشته باشد ، بسته به خشکی آن محل .
برای ساختن لانه ، معمولا عقرب ها زمین را تا جایی که رطوبت و دمای مناسب داشته باشد حفر می کنند .
لانه ها معمولا فقط برای یک عقرب ساخته می شود .

فعالیت عقرب ها :
عقرب ها معمولا در طول شب فعالیت می کنند هم چنین می توان آن ها در طول روز جایی که خنک و مرطوب باشد ، دید .
عقرب ها برای این که پنهان می شوند و منتظر طعمه می شوند ، شناخته شده هستند ، اگر طعمه بزرگ باشد به آن سم تزریق می کنند ، ترکیبی پیچیده که باعث می شود سیستم عصبی قربانی از کار بیفتد .
هم چنین عقرب از زهر خود برای دفاع نیز استفاده میکند .

12